Birmovanie

Sviatosť birmovania

Sviatosť birmovania tvorí spolu s krstom a Eucharistiou jeden celok „sviatostí uvádzania do kresťanského života“. Birmovanie teda prináša vzrast a prehĺbenie krstnej milosti. Príprava na birmovanie sa musí snažiť viesť kresťana k osobnejšiemu spojeniu s Kristom, k živšej dôvernosti s Duchom Svätým, s jeho konaním, s jeho darmi a vnuknutiami, aby mohol lepšie vziať na seba apoštolské povinnosti kresťanského života. Preto sa birmovná katechéza má usilovať o prebudenie vedomia príslušnosti ku Kristovej Cirkvi, a to tak k Cirkvi všeobecnej, ako aj k farskému spoločenstvu, ktoré má osobitnú zodpovednosť za prípravu birmovancov.

Na prípravu sa môžu prihlásiť študenti prvých ročníkov stredných škôl, ktorí sú pokrstení, prijali Eucharistiu i sviatosť zmierenia, usilujú sa viesť kresťanský život a patria do farnosti. Informácie o príprave zverejňujeme v rámci nedeľných oznamov začiatkom septembra.